Dębki - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Dębek

Dębki to niewielka miejscowość rybacka, położona w województwie pomorskim, centralnie usytuowana nad wodami Bałtyku i dysponująca piękną plażą. Te atuty wynikające z lokalizacji przyciągają tu rokrocznie masę turystów w okresie letnim. Dojechać tu można, wykorzystując drogę wojewódzką nr 213 (kierując się zarówno z terenów wschodnich jak i zachodnich), i w okolicach Żarnowca zjechać na północ. Na tym odcinku, na trasie do Dębek znajdują się miejscowości Odargowo i Wybudowania Odargowskie. Poszukując w pobliżu większego ośrodka miejskiego, należy się udać do Władysławowa (27 km) lub Łeby (57 km). Chcąc skorzystać z transportu publicznego, można sięgnąć po bardzo sprawne narzędzie internetowe - wyszukiwarkę GoEuro.pl. Ułatwi ona znalezienie potrzebnych informacji w tym zakresie.

Położenie centralnie nad morzem, w otoczeniu jezior i innych pomniejszych osad wiejskich powoduje, iż nie przebiega tędy linia kolejowa. Wymusza to skoncentrowanie komunikacji na publicznym i prywatnym przewozie autobusowym. Dworzec autobusowy w Dębkach zlokalizowany jest na ulicy Letniskowej. Przejazdy realizowane są m.in. przez Pomorską Komunikację Samochodową sp. z o.o. na linii Wejherowo - Dębki. Przemierzenie całego odcinka wymaga przeznaczenia na trasę około 40 minut. Ponadto, linią nr 653 można się dostać z Władysławowa do Dębek (przez Jastrzębią Górę, Karwię, Krokową), linią nr 662 z Pucka (przez Starzyński Dwór, Starzyno, Kłanino, Krokową), linią nr 665 z Wejherowa (przez Tyłowo, Krokową, Odargowo), linią nr 665 z Helu (przez Juratę, Jastarnię, Władysławowo, Jastrzębią Górę, Karwię).

Dodatkowo, autobusy kursują do Białogóry (przez Wierzchucino), Choczewa (przez Wierzchucino), Częstochowy (przez Gdynię, Gdańsk, Toruń, Włocławek, Toruń), Gdańska (przez Gdynię), Helu (przez Władysławowo, Jastarnię), Kalisza (przez Gdynię, Gdańsk, Toruń), Łeby (przez Wierzchucino, Białogórę, Choczewo, Osetnik), Łodzi (przez Gdynię, Gdańsk, Toruń, Włocławek), Pucka, Torunia (przez Gdynię, Gdańsk), Warszawy (przez Gdynię, Gdańsk), Wejherowa (przez Krokową, Tyłowo), Włocławka (przez Gdynię, Gdańsk, Toruń), Wrocławia (przez Gdynię, Gdańsk, Toruń, Kalisz), Władysławowa (przez Krokową, Karwię, Ostrowo, Jastrzębią Górę, Chłapowo).

rozwiń
Dębki - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij