Polskie plaże wśród najlepszych na świecie!

Takie wyłącznie optymistyczne wnioski można wyciągnąć na podstawie rankingu, który przygotowała polska redakcja portalu Skyscanner. Redaktorzy tego serwisu turystyczno-podróżniczego porównali plaże niemal z całego świata, a 25 z nich znalazło się na liście najpiękniejszych. Aż cztery spośród tych wyjątkowo urodziwych miejsc znajdują się w Polsce. Do wąskiego grona wyróżnionych trafiły Świnoujście, Łeba, Jurata oraz plaża w Dębkach.

Zestawienie, które pojawiło się na stronach internetowych w lipcu pozbawione było gradacyjnej numeracji, ale gdyby kierować się logiką kolejności wymienienia, to Dębki znalazłyby się na podium. Tamtejszą plażę wyprzedziłyby tylko brazylijska Baia do Sancho na archipelagu Fernando de Noronha (“królowa rankingów Trip Advisor”) oraz hiszpańska La Concha z San Sebastian (“perełka Zatoki Biskajskiej”, słynąca z dużej skali pływów morskich). Największymi atutami plaży w Dębkach mają być kolor piasku (“żółty w odcieniu bieli”) oraz malownicze ujście Piaśnicy do Bałtyku.

Zaraz za Dębkami w rankingu znalazła się Łeba. I jak należało się spodziewać, ogromną zaletą tamtejszych plaż są ruchome wydmy i fantastyczne krajobrazy Słowińskiego Parku Narodowego. Zdaniem portalu turystycznego na uwagę zasługuje też wyraźny (i dla wczasowiczów wysoce korzystny) kontrast pomiędzy dzikimi plażami a strzeżonymi, pełnymi rozmaitych atrakcji kąpieliskami w pobliżu ścisłego centrum Łeby.

Kolejną pozycję po portowym mieście zajęła Jurata - godna uwagi choćby z powodu prezydenckiego ośrodka wypoczynkowego. Jednak o wiele większymi walorami północnych plaż w Juracie mają być ich naturalny charakter, spora ilość bursztynu wyrzucanego na piasek przez morskie fale oraz doskonałe warunki do aktywnego spędzania czasu. Szczególnie polecany jest spacer do Jastarni.

Jako dwunasta w zestawieniu pojawiła się plaża ze Świnoujścia. Niezwykle urodziwa i szeroka, a jak zauważa serwis, ze względu na wycofywanie się Bałtyku w tej części wybrzeża piasku dostępnego dla plażowiczów systematycznie przybywa. Wielkim plusem plaży w Świnoujściu jest również obecność dzikich, pięknych łabędzi.

Natomiast jeśli chodzi o plaże w innych krajach, Skyscanner wymienił jeszcze m.in. Bang Tao z tajlandzkiej wyspy Pucket, Saharun z chorwackiej wyspy Dugi Otok, Playa Esmeralda na Kubie, dominikańska Bávaro, Siesta Key z amerykańskiej Florydy, Høyvika-Andøya w Norwegii czy Saliara w Grecji.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij