Wystawa Prehistorycznych Bestii

Dawno, bardzo dawno temu, na długo przed dinozaurami, przed 500 milionami lat na Ziemi żyły ogromne i fascynujące zwierzęta. Dziś takich potworów już nie ma, ewolucja i kataklizmy zrobiły swoje. Pozostaje studiować naukowe publikacje i dokumentalne produkcje… albo spotkać się z nimi twarzą w pysk, odwiedzając Wystawę Prehistorycznych Bestii, która 1 czerwca 2017 r. zawitała na promenadę w centrum Jastrzębiej Góry.

Ekspozycja zajmuje ponad 150 m² powierzchni, szacowany czas zwiedzania to niespełna pół godziny. Wystawa Prehistorycznych Bestii pozwala obejrzeć kilkadziesiąt modeli pradawnych stworzeń, wykonanych z dużą dbałością o detale. Wszystkie figury stworzono tak, aby jak najwierniej oddawały prawdziwy, ustalony przez naukowców wygląd dawnych władców naszej planety. O ile rekiny, niektóre kraby czy latimerie nie zmieniły się mocno od tego czasu, tak wielkie wrażenie na wielu gościach zrobią liopleurodon, praskorpion czy kojarzący się Yetim hominid, mający 3 metry wzrostu gigantopitek. Naturalnie są też prawdziwe skamieliny oraz pełne ciekawostek tablice edukacyjne.

Dodatkową atrakcją na Wystawie Prehistorycznych Bestii jest quasi-giełda minerałów, pełna kolorowych kamyków ze wszystkich stron świata, prastarych skamielin oraz kunsztownej biżuterii. Do kupienia, ale też do podziwiania.

Dodaj opinię

Bilety do Wystawy Prehistorycznych Bestii:

 • normalny - 9 zł
 • ulgowy - 7 zł
 • grupowy (od 14 osób) - 5 zł/os.
 • rodzinny - w modelu 2+1 po 23 zł, 2+2 po 28 zł, 2+3 po 35 zł, 2+4 po 42 zł
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Oko w oko z najbardziej niezwykłymi przedstawicielami megafauny. Przez setki milionów lat na Ziemi żyło mnóstwo intrygujących stworzeń, z których dinozaury wcale nie muszą być najciekawsze. Wystawa Prehistorycznych Bestii to kilkadziesiąt wiernie zrekonstruowanych modeli takich zwierząt, np. liopleurodon czy gigantopitek. Przy ekspozycji działa też giełda minerałów.

Wystawa Prehistorycznych Bestii adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wystawa Prehistorycznych Bestii, zobacz gdzie w Dębkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wystawa Prehistorycznych Bestii.
Ceny biletów / cennik wejść do Wystawa Prehistorycznych Bestii. Redakcja serwisu www.xn--dbki-5va.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 7 zł
  Wystawa Prehistorycznych Bestii cena biletu ulgowego: 7 zł
 • 9 zł
  Wystawa Prehistorycznych Bestii cena biletu normalnego: 9 zł
 • 23-42 zł
  Wystawa Prehistorycznych Bestii cena biletu rodzinnego: 23-42 zł
 • Grupowy 5 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wystawa Prehistorycznych Bestii opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij