Stajnia Dworska

Jeździectwo bez wątpienia należy to szlachetnych, nobilitujących dyscyplin sportowych. Szczególnie w Polsce, gdzie konie darzono wyjątkowym szacunkiem. Wprawdzie “urodzeni w siodle” stanowią obecnie mniejszą część społeczeństwa niż np. w XVII wieku, to i tak hippika cieszy się ogromną i zasłużoną popularnością.

Stajnia Dworska w Bychowie nie jest może najbardziej rozbudowanym kompleksem w okolicy, za to posiada wysoce interesującą ofertę - zwłaszcza dla początkujących. Lekcje jazdy prowadzą doświadczeni instruktorzy, a do wyboru jest kilka wariantów.

Obejmują one oprowadzanie na lonży, jazdę po ogrodzonym padoku na świeżym powietrzu, trening skoków przez przeszkody na plenerowym torze oraz wyprawy w teren. Trasy plenerowych rajdów obejmują m.in. okrążenie Jeziora Choczewskiego czy wyjazd na plaże nad Białogórą i Lubiatowem. W stajniach mieszka na stałe ok. 7-10 różnych pod wieloma względami koni. Dodatkową atrakcją dla dzieci jest mini-zoo.

Stajnia Dworska w Bychowie jest częścią zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego, przekształconego w ośrodek hotelowo-rekreacyjny. Pierwsze wzmianki o posiadłości pochodzą jeszcze z 1377 roku, natomiast aktualną rezydencję wybudowano najprawdopodobniej w połowie XIX wieku.

Dodaj opinię

Kameralny ośrodek ukierunkowany na bardzo szlachetny sport ze wspaniałymi tradycjami w Polsce. Stajnia Dworska proponuje kilka sposobów realizacji hippicznego hobby - jazdy na lonży, po maneżu lub swobodny galop po Pomorzu. Wszystko może się odbywać pod okiem fachowego instruktora. Młodsze dzieci zapewne bardzo uraduje wizyta w tutejszym mini-zoo.

Stajnia Dworska adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Stajnia Dworska, zobacz gdzie w Dębkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Stajnia Dworska.
Ceny biletów / cennik wejść do Stajnia Dworska. Redakcja serwisu www.xn--dbki-5va.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 20-40 zł
    Stajnia Dworska cena biletu normalnego: 20-40 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Stajnia Dworska opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij