Rezerwat Zielone

Rezerwat przyrody Zielone został utworzony w 1983 roku, na terenie Równiny Błot Przymorskich. Powierzchnia rezerwatu Zielone wynosi 16,08 ha. Jego teren porasta wilgotny bór brzozowo-sosnowy o bogatym podszyciu i runie.

To także wyjątkowo cenne stanowisko wiciokrzewu pomorskiego, widłaka jałowcowatego i wrońca, woskownicy europejskiej oraz wrzośca bagiennego.

Na terenie rezerwatu żyją również duże ssaki polskich lasów, takie jak dzik, sarna i lis.

Dodaj opinię

Stosunkowo niewielki (trochę powyżej 16 ha powierzchni) rezerwat florystyczny, mieszczący się nieopodal miejscowości Szary Dwór. Otulina parku krajobrazowego ma za zadanie utrzymać odpowiednie warunki dla egzystencji wyjątkowego wiciokrzewu pomorskiego i innych wartościowych roślin. Zielone stanowią część boru brzozowo-sosnowego, rosnącego na kwaśnej glebie.

Rezerwat Zielone adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rezerwat Zielone, zobacz gdzie w Dębkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rezerwat Zielone.
  • 84-105 Szary Dwór
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rezerwat Zielone opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij