Rezerwat Widowo

Powstały w 1999 roku, na powierzchni 97 ha rezerwat przyrody Widowo położony jest na Mierzei Kaszubskiej niedaleko od miejscowości Dębki.

Charakteryzuje się zalesionymi wydmami w części północnej i brzeżną strefą pradoliny na Równinie Błot Przymorskich w części południowej.

Cel ochronny rezerwatu to zachowanie zespołu form wydmowych, lasów dębowo-sosnowych, borów bażynowych oraz rzadkich gatunków roślin, porastających tutejsze torfowe podłoże.

Dodaj opinię

Obszar wielkości nieco ponad 97 hektarów, położony na Mierzei Kaszubskiej - ok. 1,5 km od Dębek. Rezerwat Widowo powołano w 1999 roku, by skutecznie chronić przyrodę polodowcowej pradoliny na Równinie Błot Przymorskich oraz przybrzeżnych wydm porośniętych lasem. Z wyjątkowo cennych miejscowych gatunków, można wymienić podkolan biały i pomocnika baldaszkowatego.

Rezerwat Widowo adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rezerwat Widowo, zobacz gdzie w Dębkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rezerwat Widowo.
  • 84-110 Dębki
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rezerwat Widowo opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij