Rezerwat przyrody Piaśnickie Łąki

Rezerwat Przyrody Piaśnickie Łąki powstał w 1959 roku, na łąkowej powierzchni ponad 56 ha. Jest terenem Równiny Błot Przymorskich w dolnym biegu rzeki Piaśnicy.

To jeden z najciekawszych pod względem florystycznym rezerwatów na Pomorzu. Obecnych jest tu aż 308 gatunków flory naczyniowej, w tym 28 zaliczanych do zagrożonych na Pomorzu i 7 zagrożonych w skali całego kraju.

Dębki otacza piękny las wchodzący również w skład Nadmorskiego Parku Krajobrazowego

Dodaj opinię

Obszar ochrony przyrody w Nadmorskim Parku Krajobrazowym, o powierzchni ponad 56 ha w dolnym odcinku rzeki Piaśnicy, wyróżniający się szczególnie bogatą szatą roślinną. Na tym fragmencie Równiny Błot Przymorskich występuje 308 gatunków flory naczyniowej, z czego 28 jest zagrożonych wyginięciem. Również majestatyczny las dębowo-brzozowy należy do rezerwatu.

Rezerwat przyrody Piaśnickie Łąki adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rezerwat przyrody Piaśnickie Łąki, zobacz gdzie w Dębkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rezerwat przyrody Piaśnickie Łąki.
  • 84-110 Dębki
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rezerwat przyrody Piaśnickie Łąki opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij