Rezerwat Białogóra

Rezerwat Białogóra został utworzony 27 października 1972 roku. To rezerwat torfowiskowy, obejmujący 211 ha powierzchni. Jest to zatorfowione, bezodpływowe zagłębienie, w pasie wydm nadmorskich na Mierzei Kaszubskiej.

Celem rezerwatu jest ochrona unikatowego kompleksu przestrzennego wydm, obniżeń między wydmowych, roślinności torfowiskowych, bagiennych i bażynowych oraz ostoi gniazdującego tu i przebywającego regularnie żurawia.

Przyczyną wytworzenia się warstwy torfu na oglejonych piaskach są trwałe lub okresowe podtopienia tegoż terenu.

Dodaj opinię

Przybrzeżny obszar (211 ha) torfowiskowy na Mierzei Kaszubskiej, chroniony na mocy prawa od 27.10.1972 roku. Rezerwat ma zachować wyjątkowe w skali kraju skupiska flory atlantyckiej. Rosną tu m.in. wełnianeczki darniowe, brzeżyce jednokwiatowe, trzy gatunki rosiczek i jeszcze wiele, wiele innych cennych roślin. Białogóra jest także jednym z siedlisk żurawi.

Rezerwat Białogóra adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rezerwat Białogóra, zobacz gdzie w Dębkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rezerwat Białogóra.
  • 84-110 Białogóra
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rezerwat Białogóra opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij