Groty Mechowskie

Rzadko możemy spotkać poza terenami górskimi, jakiekolwiek jaskinie i groty. Okolice Karwi są ewenementem, bo w jej okolicy znajdują jedyne w Polsce i na całym Niżu Europejskim jaskinie sufozyjne zwane Grotami Mechowskimi. Powstałe w zlepieńcach groty, odkryto w 1818 roku, a łączna długość korytarzy wynosi obecnie 61 m. Trasa turystyczna to bardzo mały fragment znajdujący się przy wejściu. Znajdujące się w glince morenowej niewielkie ilości wapienia, przedostają się do niżej zalegających warstw piasków. Przenikając przez piaski i żwiry staje się swoistym lepiszczem wiążącym piasek w słupy i płyty. Następnie woda wypłukuje luźne nie zeskalone wapieniem fragmentu piasku. Zwiedzanie większej części jest niemożliwe z uwagi na niewielkie i szczególnie niskie korytarze, wymagające nawet czołgania.

Dodaj opinię

Odkryte dla świata nauki w 1818 r., choć miejscowa ludność mogła o nich wiedzieć wcześniej. Groty Mechowskie to wspaniały przykład formowania się jaskiń w zlepieńcach. Dostępna dla turystów trasa to tylko niewielki fragment korytarzy, których łączną długość szacuje się na 61-65 m. Miejscami jest zwyczajnie zbyt nisko i wąsko dla najdrobniejszych nawet ludzi.

Groty Mechowskie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Groty Mechowskie, zobacz gdzie w Dębkach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Groty Mechowskie.
Ceny biletów / cennik wejść do Groty Mechowskie. Redakcja serwisu www.xn--dbki-5va.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 1,5 zł
    Groty Mechowskie cena biletu ulgowego: 1,5 zł
  • 2 zł
    Groty Mechowskie cena biletu normalnego: 2 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Groty Mechowskie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij